Virtuálna prehliadka školy

Pre bližšie informácie kliknite na obrázok

Pre bližšie info kliknite na obrázok

Utorok 23. 4. 2024

Chceš vedieť o našej škole viac? Pozri si promo video.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠKD - Deň Zeme.

Nejde len o jeden deň..... Celosvetový problém s odpadom sme si pripomenuli dnes pestrými aktivitami s deťmi v ŠKD. Mottom tohtoročného Dňa Zeme 2024 je "Zem verzus plasty".

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Netradičné športy .

5. projektové stretnutie „Starších a mladších“ bolo venované športovým aktivitám. Hoci zvíťaziť mohlo iba jedno družstvo, vyhrali všetci, ktorí si užili stretnutie plné pomoci, spolupráce a radosti.

Dobrovoľníci z 8.A, 9.A, 9.B a Iveta Matyásová

• O význame triedenia odpadu sa žiaci 1. A triedy rozprávali s Mgr. Katarínou Senajovou z inštitútu aplikovanej ekológie DAPHNE. Dozvedeli sa, že batérie sú nebezpečným odpadom, ktorý je potrebné triediť. Hravou formou sa žiaci dozvedeli, že odpad nepatrí do prírody, triedili vzorky odpadu do farebných košov a nakoniec vypracovali pracovný list.

Aktivity sa im veľmi páčili.

A. Onďaková

• Vďaka dlhoročnej spolupráci s prof. Zuzanou Strakovou z PU sú aj v tomto školskom roku súčasťou vyučovacieho procesu na hodinách angličtiny v 4.A triede študentky Fakulty anglistiky a amerikanistiky.

Ich prítomnosť umožňuje žiakom pracovať v skupinách, prináša im viac možností na komunikáciu a aktívne precvičovanie cudzieho jazyka.

No a pre mňa je to príležitosť spestriť, oživiť a skutočne aktívne využiť každú minútu vyučovacej hodiny.

• Poznáme víťazov tohtoročnej Olympiády v anglickom jazyku pre štvrtákov.

Umiestnenie žiakov v 4.A triede

1. miesto – Lívia Leukaničová

2. miesto – Emma Wolf

3. miesto – Lívia Vargová

Umiestnenie žiakov v 4.B triede

1. miesto – Leo Hurtuk

2. miesto – Olívia Nagyová

3. miesto – Natália Matysová

Srdečne blahoželám!

Z. Lipková

• Kam vedie cesta budúcich prvákov?

No predsa k nám... do kráľovstva Bajkal. 🏰A čo by to bolo za kráľovstvo bez kráľovnej a jej verných pomocníkov❓

Podporiť a povzbudiť milým slovom ich prišli aj pán viceprimátor mesta Prešov Peter Krajňák a pán poslanec Peter Šulík 🫶

Pre deti bol pripravený bohatý program , ktorý ich veľmi zaujal.Tešíme sa na Vás, budúci prváci, v novom školskom roku 2024/2025 🫶

Vaši budúci učitelia ❤️

• Tohtoročné Veľkonočné úspešné remeselné dielne... Ďakujeme 🫶

• „Učenie má byť také, aby to čo žiakom predkladáme, chápali ako cenný dar a nie ako povinnosť...“ A.Einstein

Koncom marca sme vyučovanie v klasickej triede vymenili za prírodné prostredie. V nádhernej prírode Štátnej prírodnej rezervácie – Kapušanský hradný vrch a Fintické svahy sme realizovali projektové učenie sa v prírode a s prírodou. Kreatívne sme prepájali predmety – slovenský jazyk (čítanie s porozumením), matematika, biológia, ekológia, fyzika. A samozrejme, nezabudli sme ani na pestovanie pozitívnych vzťahov medzi nami - rôznymi
    aktivitami a rozhovormi.
    Myslím, že pre všetkých nás to bol zaujímavý zážitok, ktorý by sme určite v budúcnosti chceli realizovať znova.

• Žiaci v 1.A triede sa venovali blížiacej sa Veľkej noci v anglickom jazyku. Naučili sa symboly tohto sviatku, veselú pesničku a nakoniec vytvorili krásne veľkonočné pozdravy. Veselé veľkonočné sviatky prajeme všetkým.

A.Onďaková

Bajkalská 29