Virtuálna prehliadka školy

Pre bližšie informácie kliknite na obrázok

Pre bližšie info kliknite na obrázok

Pondelok 13. 5. 2024

Chceš vedieť o našej škole viac? Pozri si promo video.

• Naši žiaci si vybojovali krásne 3.miesto!

Školu reprezentovali:

Jozef Lipták, Boris Semančík, Jakub Slovák, Viliam Valíček, Matúš Lupač, Alex Obšut, Dominik Gall, Ján Marcičin, Daniel Demek, Michal Demek, Matej Ďurica, Pavol Frištyk

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Škola v prírode II. stupeň.

Kto nemiluje krásu sveta, ten nič nevidí.“ — Jan Amos Komenský

A takto sme si to spolu so žiakmi piateho a šiesteho ročníka vo Vysokých Tatrách užili. 🌳🌲

Ďakujeme! Tak zas o rok. ❤️

• Počas apríla sme zrealizovali už 15. ročník environmentálnej výstavy Eko art 2024 na tému „Môj ovocný alebo zeleninový superhrdina.“ V rámci výstavy prebehlo aj hlasovanie o najkrajšie výtvory z odpadového materiálu:

1. miesto - Patrik Palgut 2.B
    2. miesto - Olívia Nagyová 4.B
    3. miesto - Adelka Škorpíková 2.A

Výhercom srdečne blahoželáme.

M.Marhevková, koordinátor ENV

• O Z N Á M E N I E

o čase a mieste konania volieb do Rady školy

Riaditeľstvo Základnej školy, Bajkalská 29, Prešov v zastúpení PhDr. Slávkou Dudinskou

zvoláva všetkých rodičov žiakov školy, pedagogických a nepedagogických zamestnancov školy

na uskutočnenie volieb do Rady školy pri ZŠ Bajkalská 29, Prešov

Rade školy pri ZŠ, Bajkalská 29, Prešov sa k 19.06.2024 končí zákonom stanovené 4-ročné funkčné obdobie. Ustanovenie novej Rady školy určuje výzva primátora mesta OŠKaCR/1108/2020 a zákon č. 596/2003 Z. z o štátnej správe v školstve a školskej samospráve v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov a vyhláška MŠ SR č. 230/2009, ktorou sa mení vyhláška č. 291/2004 Z. z., ktorou sa určujú podrobnosti o spôsobe ustanovenia orgánov školskej samosprávy, o ich zložení, o ich organizačnom a finančnom zabezpečení.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Matematický kurz.

Krásne prostredie vo Vyšných Ružbachoch bolo tento šk. rok destináciou matematického kurzu. Siedmaci a ôsmaci tri dni pracovali na matematických úlohách spojených so športom, vytváraním veľmi kreatívnych projektov a nakoniec aj riešením hesla. V každej oblasti sme spoznali najúspešnejšie tímy, ale všetci spoločne sme prežili krásne chvíle, na ktoré budeme ešte dlho spomínať. Ľ. Rejtová, M. Marcinčin, L. Dugasová

• Na Liptove dobre, na Liptove zdravo!!!
    Škola v prírode v Liptovskom Jáne nám potvrdila nielen to, že je tam dobre a zdravo, ale objavili sme všetky zákutia kraja, ktoré nám región ponúkal. V Stanišovskej jaskyni netopiere, pod rozhľadňou minerálnu kaďu, v parku miniatúr zmenšeniny významných pamiatok a dokonalé funkčné vláčiky a Pod hradbami sme objavili tajuplný svet výroby mincí a ťažby zlata. Okrem toho sme súťažili, športovali a na záver nás potešili naše psie kamarátky Eliška, Happy a Mini.
    Bolo nám spolu super !!!
    4.A a 4.B

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ŠKD - Deň Zeme.

Nejde len o jeden deň..... Celosvetový problém s odpadom sme si pripomenuli dnes pestrými aktivitami s deťmi v ŠKD. Mottom tohtoročného Dňa Zeme 2024 je "Zem verzus plasty".

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Netradičné športy .

5. projektové stretnutie „Starších a mladších“ bolo venované športovým aktivitám. Hoci zvíťaziť mohlo iba jedno družstvo, vyhrali všetci, ktorí si užili stretnutie plné pomoci, spolupráce a radosti.

Dobrovoľníci z 8.A, 9.A, 9.B a Iveta Matyásová

• O význame triedenia odpadu sa žiaci 1. A triedy rozprávali s Mgr. Katarínou Senajovou z inštitútu aplikovanej ekológie DAPHNE. Dozvedeli sa, že batérie sú nebezpečným odpadom, ktorý je potrebné triediť. Hravou formou sa žiaci dozvedeli, že odpad nepatrí do prírody, triedili vzorky odpadu do farebných košov a nakoniec vypracovali pracovný list.

Aktivity sa im veľmi páčili.

A. Onďaková

Bajkalská 29